Panasonic Lumix DMC-GH5

Ocena produktu
 
Podziel się  

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

Bezlusterkowy aparat cyfrowy Lumix DC-GH5S stanowi oczywisty dobór dla filmowców. Dzięki możliwości nagrywania wideo w najwyższej jakości Cinema 4K bez przycinania, a także czułej matrycy MOS o rozdzielczości 10,2 megapiksela pozwala on tworzyć oszałamiające filmy, gdy tylko pojawi się przypływ inspiracji.


Najwyższa jakość obrazu wideo w historii kolekcji LUMIX
Aparat LUMIX GH5S zapewnia najwyższą czułość i najlepszą jakość obrazu w historii linii produktów LUMIX. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowego czujnika o znakomitych parametrach z technologią Dual Native ISO oraz najnowszego procesora Venus Engine. Dual Native ISO to przełomowa technika wykorzystywana w profesjonalnych kamerach wideo Panasonic, która umożliwia uzyskanie najwyższej czułości przy niskich stopniach szumów. W sytuacji tradycyjnych przetworników z jednym natywnym ustawieniem ISO powiększenie czułości powoduje wzrost poziomów szumów. Zaimplementowany tutaj nowy detektor obrazu ma dwa obwody umożliwiające przełączenie na wysoką czułość natywną przed przetwarzaniem wzmocnienia. Oznacza to możliwość uzyskania przepięknego materiału video z tłumieniem szumów przy słabym oświetleniu.

Kinowy format 4K 60p/50p z nieograniczonym czasem nagrywania
Pierwszy model LUMIX GH5 umożliwiał nagrywanie materiału video w jakości 4K 60p/50p. W wersji LUMIX GH5S widocznie rozszerzono możliwości kreatywne, po raz pierwszy w historii umożliwiając nagrywanie wideo w kinowym formacie 4K (C4K: 4096 x 2160) 60p/50p. Dodatkowo nie ma tu ograniczenia czasu nagrywania, choćby w przypadku materiału wideo FHD lub 4K. Jedynym ograniczeniem jest pojemność karty pamięci.


Nagrywanie wewnętrzne w 10-bitowej jakości 4:2:2
Aparat LUMIX GH5S wyposażono w rewolucyjną wewnętrzną funkcję nagrywania video w 10-bitowej jakości C4K/4K 4:2:2. Przykładowo w jakości 10-bitowej można odwzorować wszystkie subtelne detale nieba lub zachodu słońca bez zjawiska pasmowania, które często występuje w jakości 8-bitowej. Wbudowane w aparacie funkcje tworzenia filmów oferują zupełnie nowe możliwości w zakresie niskobudżetowego kręcenia filmów. Można także nakrywać filmy w 10-bitowej jakości 4:2:2 na karcie pamięci SD, a równocześnie przekazywać sygnał na żywo poprzez pełnowymiarowe złącze HDMI do zewnętrznego monitora lub rejestratora. Funkcja nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2 zapewnia wierne odwzorowanie odcieni i gradacji, oferując ponad miliard oraz rozpiętość tonalną cztery razy pokaźniejszą w przypadku jakości 8-bitowej, co jest przydatne w zastosowaniach fachowych. Obraz wideo w 10-bitowej jakości C4K/4K 4:2:2, 60p/50p jest przekazywany tylko na wyjście.


Zainstalowana fabrycznie funkcja nagrywania filmów V-LogL
Neutralna lub płaska krzywa logarytmiczna („log”) gamma przechwytuje fotografie o szerokim zakresie dynamicznym na potrzeby gradacji barw. Na dodatek funkcja wyświetlacza LUT pomaga w uzyskaniu adekwatnej ekspozycji i realizacji reżyserskich planów (na przykład konwersji plików LUT ze standardu V-LogL do Rec.709 w celu uzyskania wyglądu HDTV). HDR (High Dynamic Range) to tryb odwzorowujący równocześnie jasne, jak i ciemne części obrazu, dzięki temu obraz wygląda tak, jak widzi go ludzkie oko.


Hybrid Log Gamma do realizacji filmów w jakości 4K HDR
HDR (High Dynamic Range) to tryb odwzorowujący zarówno jasne, jak i ciemne części obrazu, dzięki czemu obraz wygląda tak, jak widzi go ludzkie oko.

sporo współczynników proporcji obrazu - tylko w aparacie LUMIX GH5S
czujka aparatu LUMIX GH5S obsługuje dużo współczynników proporcji obrazu - 4:3, 17:9, 16:9 i 3:2. Dzięki szerokim marginesom wydajnych pikseli ogniskowa nie zmienia się przy poszczególnych współczynnikach. Funkcja dostępna w przypadku i filmów 4K i C4K. W trybie anamorficznym umożliwia pełne użycie kąta widzenia obiektywu, zezwalając uzyskać idealną ekspresję obrazu! ponadto nawet podczas korzystania z obszerniejszego czujnika można uzyskać duże prędkości odczytu. W porównaniu z modelem LUMIX GH5 efekt „rolling shutter” został zmniejszony o ok. 1,3 raza przy wielkich prędkościach odczytu w trakcie nagrywania filmów albo używania elektronicznej migawki.


Maksymalnie 10x wolniejsze tempo nagrywania - VFR (zmienna prędkość klatek)
Aby w dodatku zwiększyć możliwości ekspresji podczas nagrywania materiału wideo, aparat LUMIX GH5S udostępnia dużo różnorodnych efektów. Funkcja VFR zezwala na szybsze lub wolniejsze nagrywanie filmów w jakości C4K/4K (maksymalnie 60 kl./s, 2,5 raza wolniej) lub FHD (maksymalnie 240 kl./s, 10 razy wolniej). Niepokaźna szybkość klatek w sytuacji efektów przyspieszenia wideo wynosi 2 kl./s. W przypadku odtwarzania 24p. Stopień efektu zależy od formatu i częstotliwości nagrywania. Po wybraniu prędkości 204 kl./s lub większej kąt widzenia zawęża się.


Wyprowadzanie sygnału HDMI w czasie rzeczywistym w 10-bitowej jakości 4:2:2 i jednoczesne wewnętrzne nagrywanie
Aparat LUMIX GH5S obsługuje wyprowadzanie sygnału obrazu czasu rzeczywistego w 10-bitowej jakości 4:2:2 na zewnętrzny wyświetlacz lub rejestrator przy użyciu opcjonalnego kabla HDMI (pełnowymiarowy rodzaj A) przy jednoczesnym zapewnieniu wewnętrznego nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2*. Nadaje się do zastosowań fachowych, które wymagają skrupulatnego monitorowania obrazu lub nagrywania materiału w wysokiej jakości na zewnętrznych urządzeniach obsługujących kodeki (na przykład ProRes). Do aparatu LUMIX GH5S dołączony jest uchwyt blokady kabla HDMI, który pozwala uniknąć problemów związanych z odłączeniem sprzętu w trakcie filmowania.


Obsługa wejścia Line
Kod czasowy może być synchronizowany z zewnętrznym urządzeniem przy użyciu załączonego kabla do konwersji BNC. Upraszcza to nieliniową edycję na osi czasu podczas montowania materiału nagrywanego wieloma aparatami. Wejście LINE jest obsługiwane przy użyciu 3,5-milimetrowego gniazda mikrofonu. Dzięki temu źródłem dźwięku może być zewnętrzne urządzenie audio. Gwarantuje to bardziej efektywną produkcję video.

Gniazdo wejścia/wyjścia kodu czasowego
Kod czasowy może być synchronizowany z zewnętrznym urządzeniem przy użyciu dołączonego kabla do konwersji BNC. Usprawnia to nieliniową edycję na osi czasu podczas montowania materiału nagrywanego wieloma aparatami.


Post Focus - zrób zdjęcie teraz, ostrość ustaw później
Możliwość niezwłocznego zrobienia fotografie, z późniejszym wybraniem punktu ostrości to w pełni nowy rozmiar swobody artystycznej.


Tryb 4K Photo
Tryb wspaniale sprawdza się w sytuacjach, gdzie fotografujemy niespodziewaną scenę. Starczy wcisnąć przycisk migawki, następnie wybieramy atrakcyjne nas zdjęcie z całej sekwencji zdjęć.

obszerniejsza czułość
poprzez zastosowanie obszerniejszej czułości i zoptymalizowaniu matrycy, specjalizujący się w rejestrowaniu obrazów przy słabym oświetleniu LUMIX GH5S eksponuje się detekcją jasności -5 EV z użyciem funkcji Low Light AF. Kolejną przydatną funkcją jest Live View Boost, która pozwala na sprawdzanie kombinacji obrazów choćby w całkowitej ciemności poprzez powiększenie czułości widoku „na żywo”. W trybie nocnym (Night Mode) interfejs menu jest podświetlony na czerwono, który w ciemnym otoczeniu jest łagodny dla oczu. Zwiększenie w ręcznym ustawianiu ostrości zwiększono z wcześniejszego 10x na 20x, co jest bardzo przydatne w fotografii astronomicznej.


solidność
Z myślą o wytrzymałości aparatu GH5S w trakcie eksploatacji choćby w skomplikowanych warunkach terenowych jego obudowę wyprodukowano ze stopu magnezu z ramą przednią i tylną z odlewu ciśnieniowego. Sam aparat jest wytrzymały nie tylko na zachlapania i kurz,jeszcze na mróz nawet do -10 poziomów Celsjusza.


Bluetooth i Wi‑Fi
GH5S ma zintegrowaną łączność Bluetooth i Wi‑Fi, co gwarantuje pokaźniejszą rozciągliwość przy wykonywaniu oraz zezwala na ich natychmiastowe i proste udostępnianie.

Pełny opis na polskiej stronie producenta.