Nikon Coolpix P1000

Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000Nikon Coolpix P1000
Rozdzielczość 10 Mpx
Zoom optyczny 125 x
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Wizjer tak
Rodzaj zasilania akumulator
Czułość 12800, 100
Ocena produktu
 
Podziel się  

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

Pokonuj granice
Krajobrazy księżycowe. Przyroda. Samolot w oddali. 125-krotny zoom optyczny to światowy rekordzista¹. Zakres ogniskowych 24–3000 mm daje Ci niesamowite możliwości².
250-krotne cyfrowe zwiększenie uzyskane dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom rozszerza maksymalną ogniskową do niewiarygodnej wartości 6000 mm² ³. Taki zakres ogniskowych daje swobodę uchwycenia całej sceny przy ustawieniu szerokokątnym albo przybliżenia widoku, tak aby pokazać najdrobniejsze detale. Nawet te na powierzchni Księżyca.
zachwycające zdjęcia
wyśmienita ostrość zdjęć nawet przy skrajnie długiej ogniskowej. Jasny obiektyw NIKKOR f/2,8, matryca o rozdzielczości 16 mln pikseli i zapis w formacie RAW.
Czuła matryca CMOS w technologii BSI i jasny obiektyw NIKKOR f/2,8 zapewniają swobodę fotografowania w złych warunkach oświetleniowych. Sprawny procesor przetwarzania obrazu EXPEED marki Nikon i progresywne technologie obiektywu minimalizują dystorsję nawet przy długiej ogniskowej. Błyskawiczny system autofokusa zezwala na fotografowanie energicznych scen z szybkością do 7 kl./s. Z kolei obsługa formatu RAW daje możliwość zapisu zdjęć w postaci nieskompresowanych plików i ich eksportu do wybranego programu do obróbki albo edycji.

Dowolny kąt widzenia

Wizjer elektroniczny o znacznej rozdzielczości, a także spory ruchomy monitor umożliwiają swobodne komponowanie niezwykłych zdjęć.
Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości wizjera elektronicznego (ok. 2 360 000 punktów) podgląd kadru jest wyraźny i szczegółowy choćby w ostrym świetle. Jasny ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 000 punktów można przechylać i obracać w niemal dowolnym kierunku. Sensor zbliżenia oka wykrywa przybliżenie aparatu do twarzy użytkownika i samoczynnie przełącza obraz z wyświetlacza na wizjer elektroniczny.
Filmy 4K przy najdłuższych ogniskowych

Rejestruj najwyższej jakości filmy 4K/UHD z dźwiękiem stereofonicznym. Sfilmuj start rakiety w zbliżeniu. Uwiecznij pierwszy lot młodego orła z oddalonej kryjówki.
bez problemu nagrywaj filmy w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p albo w rozdzielczości Full HD (1080p) z maksymalną szybkością 60p. Aparat obsługuje czysty sygnał wyjściowy HDMI, co zezwala na wyświetlanie filmu na zewnętrznym monitorze podczas jego nagrywania. Z kolei wbudowane złącze mikrofonowe pozwala na korzystanie z zewnętrznego mikrofonu stereofonicznego zapewniającego pokaźniejszy dźwięk. Film superpoklatkowy to jedna z wbudowanych funkcji aparatu, umożliwiająca tworzenie przyspieszonych sekwencji zmieniających się krajobrazów i niezwykłych ujęć. Z kolei opcja Film poklatkowy jest świetna do rejestrowania pejzaży nieboskłonu, smug gwiezdnych i Księżyca przesuwającego się po nocnym niebie.
zdjęcia bez poruszeń

System redukcji drgań opracowany poprzez producenta Nikon kompensuje efekt drgania aparatu. Dzięki czemu możesz uzyskać ostre fotografie i filmy, nawet fotografując z ręki przy długiej ogniskowej.
System optycznej redukcji drgań (VR) z podwójną detekcją opracowany poprzez markę Nikon umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi choćby o pięć poziomów niżeli byłoby to możliwe bez wykorzystania tego systemu⁴. Skutki drgania aparatu są redukowane do minimum nawet przy słabym oświetleniu, więc można rejestrować zdjęcia i filmy o udoskonalonej ostrości, jednocześnie zapewniając prawidłową ekspozycję. Tryb aktywnej redukcji drgań zapewnia obszerniejszą stabilność obrazów w wizjerze i na ekranie aparatu, co jest wyjątkowo przydatne w terenie. Teraz możesz rewelacyjnie skomponować kadr, fotografując kondora dostrzeżonego z tylnego siedzenia jeepa albo rejestrując wieloryba wyskakującego z wody, gdy płyniesz łodzią.
Dziel się magią. Przesyłaj fotografie na bieżąco poprzez SnapBridge.

Możesz utrzymać stałą łączność między aparatem a urządzeniem inteligentnym,automatyczne przesyłać i udostępniać niezwykłe fotografie bezpośrednio po ich wykonaniu. Możesz też fotografować zdalnie przy pomocy urządzenia inteligentnego.
Opracowana przez producenta Nikon aplikacja SnapBridge zapewnia stałą łączność aparatu z urządzeniem inteligentnym za pośrednictwem technologii Bluetooth® low energy⁵. Aparat może przesyłać realizowane fotografie do urządzenia inteligentnego bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia. Filmy można w dowolnej chwili przesyłać ręcznie z aparatu dzięki zaimplementowanemu modułowi Wi-Fi®⁶. Natomiast aplikacja SnapBridge aktualizuje cechy lokalizacji i daty na podstawie danych z modułu GPS w urządzeniu inteligentnym, co ułatwia śledzenie zarejestrowanych wojaży. Aplikacja ta pozwala również sterować zoomem lub zwalniać migawkę aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego.
Sięgnij gwiazd
zaimplementowane tryby fotografowania umożliwiają pełną kreatywność. Nadzwyczajne zdjęcie wyprodukowane superteleobiektywem to zawsze więcej niż zwykłe zbliżenie.
Tryb Księżyc pozwala wykonywać widoczne zdjęcia księżyca w każdej fazie dzięki optymalizacji ustawień aparatu pod kątem zdjęć astronomicznych. Zbliż się do płochliwej fauny w trybie Obserwacja ptaków. Możesz utrzymywać otwartą migawkę choćby do 60 sekund w trybach fotografowania czas B i ustawienie T, co jest istotnie przydatne w trakcie nocnych sesji zdjęciowych. Aparat również tworzenie niezwykłych obrazów poprzez nakładanie maksymalnie trzech zdjęć za pomocą funkcji Wielokrotna ekspozycja.

zawsze utrzymuj obiekt w kadrze

wielki uchwyt i komfortowo rozmieszczone elementy sterujące pozwalają błyskawicznie i płynnie zmieniać ogniskową. Nieważne, co dzieje się na niebie, aparat jest za każdym razem gotowy do uchwycenia tego.
solidny uchwyt zagwarantuje stabilność, a boczna dźwignia zoomu zezwala na zmianę ogniskowej kciukiem. Jedno dotknięcie przycisku zoomu krokowego natychmiast przestawia ogniskową z ustawienia teleobiektywu na szerokokątną. Upraszcza to śledzenie obiektów, które przemieściły się poza kadr. Ten aparat COOLPIX jest ponad czterokrotnie lżejszy od lustrzanki cyfrowej z superteleobiektywem. Masa zaledwie 1,4 kg widocznie usprawnia obsługę przy fotografowaniu z ręki.
Stała gotowość
Fotografuj z wspaniałym oświetleniem. Nagrywaj wyraźny dźwięk. Nikon proponuje stosowne akcesoria na każdą okoliczność.
Gorąca stopka aparatu pozwala na podłączenie rewelacyjnych lamp błyskowych producenta Nikon – by uzyskać zdjęcia o jednostajnym kontraście w niełatwych warunkach oświetleniowych, wypróbuj nieznaczny model SB-700. Z kolei mikrofon stereofoniczny ME-1 albo mikrofon bezprzewodowy ME-W1 pozwala rejestrować czysty, wyraźny dźwięk.