Polar M430

Polar M430
Polar M430
Ocena produktu
 
Podziel się    

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

POZNAJ skrupulatnIEJ POLAR M430!

Specyfikacja urządzenia

 • Waga: 51g
 • wyświetlacz o rozdzielczości 128X128 px
 • Wodoszczelność 3ATM
 • kabel USB
 • Języki komunikatów – możliwość ustawienia, m.in. J. Polski
 • Sygnalizacja za pomocą wibracji
 • Alarm
 • Blokada przycisków - blokuje przyciski komputera treningowego, co pozwala unikać wszystkich niepożądanych, przypadkowych naciśnięć.
 • Podświetlenie
 • Data i dzień tygodnia
 • Godzina - system 12/24-godzinny
 • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego - oprogramowanie urządzenia będzie się aktualizować za pośrednictwem usługi Flow.
 • zastosowany czujka GPS z technologią predykcji pozycji satelitów SiRFInstantFix™
 • Akcelerometr
 • automatyczne i manualne okrążenia
 • 8 MB pamięci flash
 • Akumulator litowo-polimerowy o obszerności 240 mAh - Akumulator zezwala na rejestrowanie do 8 godzin treningu z GPS i optycznym sensorem tętna

Bluetooth Smart łączy artykuł Polar i sensory dopełniające ze sobą i zezwala na synchronizowanie danych przy użyciu telefonu komórkowego. Jest to charakterystyczna technika komunikacji bezprzewodowej, którą zoptymalizowano pod kątem zużycia energii. Po sparowaniu detektor Bluetooth Smart jest samoczynnie konfigurowany do przesyłania informacji do komputera treningowego użytkownika. Pulsometr odbiera dane wyłącznie z Twojego nadajnika.

Powiadomienia z urządzeń mobilnych - pozwala być na bieżąco podczas noszenia komputera treningowego na co dzień. Będziesz otrzymywać powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach i powiadomieniach z serwisów społecznościowych. Możesz także sprawdzać je na wyświetlaczu komputera treningowego, w trakcie treningu można zobaczyć, kto dzwoni, i zdecydować, czy odebrać połączenie, czy kontynuować trening. W ustawieniach telefonu można określić, które powiadomienia mają być odbierane, albo całkowicie wyłączyć je na komputerze treningowym.

Łączność

 • Specjalny kabel micro USB do synchronizacji danych z komputerem PC lub Mac
 • Połączenie Bluetooth Smart z telefonem i sensorami
 • Serwis internetowy Polar Flow kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 albo nowszym oraz Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym
 • Kompatybilność z aplikacją przenośną Polar Flow Oprogramowanie z możliwością aktualizacji

Kompatybilność - wzbogać swój komputer treningowy, by jeszcze lepiej zastosować trening i uzyskać szerszą wiedzę o swoich wynikach.
Kompatybilny z:
czujnik biegowy Bluetooth Smart,
Nadajnik na klatkę piersiową H10.

FUNKCJE ZWIĄZANE Z AKTYWNOŚCIĄ

 • Całodobowy pomiar aktywności - kontroluje codzienną aktywność na pięciu poziomach intensywności poprzez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zagwarantuje kompletny obraz tego, co robisz.
 • pilnuje czas aktywności, zlicza kalorie spalane każdego dnia, kroki i odległość, a także rejestruje czas snu. Obliczenia opiera na analizie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów i danych użytkowniku. Poziomy intensywności to: odpoczynek (sen i drzemka, leżenie); siedzenie (siedzenie albo inne pasywne zachowania); niski (praca stojąca, lekkie prace domowe); średni (spacerowanie i innego typu aktywność o umiarkowanej intensywności); wysoki (jogging, bieganie i innego rodzaju aktywność o obfitej intensywności). Oprócz tego widać, jak aktywność o rozmaitym natężeniu wpływa na rutynowy cel — im wyższa intensywność, tym szybciej go osiągniesz. Znajdź więcej przykładów aktywności o niskiej, przeciętnej i obszernej intensywności w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Funkcja Sleep Plus - większości dorosłych osób wystarcza osiem godzin snu, lecz w rzeczywistości zapotrzebowania mogą być różne. Dorośli powinni spać od 7 do 9 godzin na dobę. Na potrzebę snu wpływa mnóstwo czynników, takich jak indywidualne właściwości, stres, obciążenie treningowe, kondycja fizyczna i możliwy niedobór snu. Funkcja Polar Sleep Plus samoczynnie namierza czas, długość i jakość snu na podstawie ruchów nadgarstka. Łączna długość snu oznacza całkowity czas od zaśnięcia do przebudzenia. Sen faktyczny to wskaźnik określający czas rzeczywiście przespany. Przebudzenia pokazują czas przebudzeń w ciągu nocy. Ciągłość snu określa jak ciągły jest Twój sen w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza niezakłócony sen. Im niższa ta wartość, tym bardziej przerywany masz sen. Możesz ustawić preferowany czas snu, żeby określić, jak długo chcesz spać każdej nocy. Możesz również oceniać swój sen. Otrzymasz dane na temat snu oparte na danych, preferowanym czasie i ocenie snu.
 • obserwuj swoje długoterminowe nawyki dotyczące snu w serwisie Polar Flow. Analizując swój sen, możesz zobaczyć, jaki wpływ posiadają na niego wszelkie zmiany w Twoim rutynowym życiu i odnaleźć równowagę pomiędzy odpoczynkiem, aktywnością, a treningiem.
 • Cel związany z aktywnością - aktywność fizyczna jest poprawnie wpływa na zdrowie Cel związany z aktywnością pomaga i motywuje Cię, żeby pozostawać aktywnym poprzez cały dzień. Twoje urządzenie demonstruje dzienny cel związany z aktywnością i ukazuje, jak go osiągnąć. Jest on określany na podstawie Twoich danych osobowych, wybranego poziomu aktywności i ogólnych zaleceń zdrowotnych. Pasek aktywności na urządzeniu wypełnia się w ciągu dnia na podstawie czasu trwania i intensywności aktywności. Możesz utrzymywać aktywność na umiarkowanym poziomie przez cały dzień lub osiągnąć cel szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia. Twoje urządzenie pomaga Ci w osiągnięciu dziennego celu związanego z aktywnością dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer albo pobiegaj poprzez 20 minut”. Więcej wskazówek dotyczących osiągania celów związanych z aktywnością można znaleźć w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Podstawą celu związanego z aktywnością w serwisie Polar są wiarygodne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, które określają minimalną ilość ćwiczeń potrzebnych do osiągnięcia ważnych korzyści zdrowotnych. Do takich korzyści należą adekwatna waga, zdrowe kości, mięśnie i stawy, dobre samopoczucie i niższe ryzyko wystąpienia niektórych chorób.
 • Czas aktywności - obejmuje łączny czas spędzony na stojąco i w ruchu. Innymi słowy, czasem aktywności są ćwiczenia o niskiej, średniej i wysokiej intensywności. Aby wydłużyć czas aktywności, unikaj siedzenia lub regularnie je przerywaj niedługimi spacerami. Badania wykazały, że skrócenie czasu aktywności ma negatywny wpływ na zdrowie. Zastąpienie dwóch godzin siedzenia czynnością o niskiej intensywności umożliwia spalenie tylu kalorii co w trakcie szybkiego, 30-minutowego spaceru.
 • W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesz sprawdzić czas spędzony na ćwiczeniach na przeróżnych stopniach intensywności.
 • ilość kroków i odległość - urządzenie zlicza kroki realizowane przez Ciebie w ciągu dnia, ustalając w ten sposób przebytą odległość. Liczba kroków jest szacowana na podstawie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów ręką.
 • Podsumowanie aktywności - przechowuje dane o całej Twojej aktywności fizycznej. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możeszobserwować aktywność fizyczną w danym dniu albo dłuższym terminie.
 • Całkowity czas aktywności to łączny czas treningu, który poprawnie wpływa na Twoje zdrowie i organizm. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow odszukasz szczegółowe dane, takie jak czas spędzony na realizowaniu czynności na zróżnicowanych stopniach intensywności, przeciętna z realizacji dziennego celu, spalone kalorie i liczba kroków, ilość powiadomień o braku aktywności oraz czas i jakość snu.
 • Korzyści z aktywności- ta funkcja mierzy poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co zrobić, żeby pozostać w dobrej kondycji. Istnieją wiarygodne dowody naukowe przemawiające za prawidłowym wpływem aktywności fizycznej. Obejmuje on na przykład regularną pracę serca, mięśni i kości, zmniejszenie stresu i poprawę jakości snu.
 • Funkcja Korzyści z aktywności nagradza użytkownika, przekazując kompletne podsumowania danego dnia, tygodnia i miesiąca - obszerniejsza regularność aktywności fizycznej przekłada się na pokaźniejsze korzyści zdrowotne. Postępy możesz obserwować w serwisie internetowym lub aplikacji Polar Flow.
 • Powiadomienie o bezczynności - przypomina o tym, żeby wstać oraz unikać siedzenia i stania w miejscu przez dłuższy czas — nawet w dni, w które osiągasz cele związane z aktywnością. Brak aktywności ma negatywny wpływ na krążenie, przemianę materii i wydatek energetyczny. Po 55 minutach bezczynności urządzenie informuje ją, przypominając o wplataniu aktywności do rutynowych zajęć. Jeśli czas bezczynności wydłuży się do ponad godziny, w informacji o Twojej dziennej aktywności pojawi się wskaźnik jej braku. Powiadomienia o braku aktywności nie są wyświetlane w nocy.

FUNKCJE TRENINGOWE:

 • Program treningu biegowego - przygotowuj się do wybranego wydarzenia biegowego, stosując spersonalizowany program treningu biegowego dostępny w Polar Flow. Wybierz jeden z czterech dystansów: bieg na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton, zyskując kompleksowy plan treningów, który pomoże Ci osiągnąć cel. W zależności od wyboru dystansu i poziomu aktywności, otrzymasz osobisty program treningowy, który może trwać od 9 do 15 tygodni. Program treningu biegowego obejmuje też fazę budowania podstaw, która może wymagać kilkumiesięcznych treningów przed rozpoczęciem docelowego programu. Program treningów biegowych zagwarantuje proste instrukcje, wskazówki motywacyjne i ćwiczenia przygotowujące wraz z niedługimi filmami instruktażowymi, powodując, że trening przestanie być zagadką. Podczas treningu kompatybilne produkty Polar na bieżąco dostarczają wskazówek dotyczących biegu. Możesz wyświetlić docelową strefę tętna i docelowy czas trwania treningu i dopasowywać go w celu uzyskania stosownych wyników.
 • szybkość i dystans z nadgarstka - mierz szybkość i pokonany dystans na podstawie ruchów ręką. Korzystaj z profili sportowych związanych z bieganiem lub chodem i przy pomocy wbudowanego akcelerometru monitoruj pokonaną odległość i prędkość. Żeby zapewnić skrupulatny pomiar, pamiętaj o określeniu ręki, na której noszony jest oraz wprowadzeniu innych parametrów osobistych.
 • Kadencja biegu z zegarka - kadencja biegu to ilość wytworzonych kroków na minutę podzielona przez dwa. Kadencja biegu jest obliczana przez akcelerometr w zegarku, więc nie jest konieczny żaden dodatkowy sprzęt, taki jak sensor biegowy na buta. Monitorowanie kadencji biegu pomaga w poprawie wydajności i zapobiega kontuzjom. Niska kadencja może, na przykład, oznaczać, że robisz zbyt wielkie kroki i niepotrzebnie obciążasz organizm.
 • Pomiar tętna z nadgarstka - pomiar tętna z nadgarstka jest dokonywany za pomocą zaimplementowanego sensora pomiaru pracy serca zakładanego na rękę. Umożliwia szybkie i nieskomplikowane monitorowanie tętna w trakcie treningu. Mierzy tętno dokładnie i prosto oraz udziela wskazówek dotyczących trenowania z odpowiednią intensywnością. Pomiar tętna z nadgarstka jest oparte na optycznym module pomiaru pracy serca firmy Polar i zapewnia realnie najmocniej staranne wyniki. Firma Polar wyjątkowo dużą uwagę przykłada zarówno do samej konstrukcji i wyglądu, jak i funkcjonalności. Jednym z kluczowych czynników pomiaru tętna z nadgarstka, w celu zapewnienia najmocniej dokładnych wyników, jest stosowne dostosowanie rozmiaru produktu. Zegarek powinien znajdować się tuż za kością nadgarstka, a jego pasek musi ściśle dotykać spodu nadgarstka. Oczywiście, nie może być zapięte zbyt ciasno, by nie tamowało przepływu krwi albo nie powodowało dyskomfortu. Tętno jest świetnym miernikiem intensywności treningu i wykonywanych ćwiczeń. Tętno człowieka jest regulowane trafnie do potrzeb organizmu i środowiska. Gdy intensywność ćwiczeń wzrasta, rośnie również tętno w celu dobrania do szybszego wydatku energii i przyswajania tlenu. Tętno może być wyrażone jako bezwzględna ilość uderzeń serca w ciągu minuty (bpm), jako procentowa wartość tętna maksymalnego (% HRmax) albo jako procentowa wartość rezerwy tętna (% HRR). Tętno bezwzględne w trakcie treningu samo nie zagwarantuje wystarczająco precyzyjnych danych, lecz jeśli jest wyrażane i interpretowane w powiązaniu z wartościami HRmax lub HRR, określa indywidualną intensywność ćwiczeń. Twoje tętno w uderzeniach na minutę (np. 125 bpm) jest wartością jednostkową i nie może być porównywane do wartości typowych dla innych osób. Z drugiej strony porównywać można wartość procentową maksymalnego tętna. Przykładowo Twój znajomy może posiadać wyższe tętno wyrażane w uderzeniach na minutę, lecz wartość procentowa Twojej jednostkowej wartości HRmax może być taka sama. Oznacza to, iż intensywność względna ćwiczeń obu osób jest taka sama.
 • HRmax - Maksymalne tętno (HRmax) to najwyższa ilość uderzeń serca na minutę (bpm) podczas wysiłku fizycznego. HRmax jest wartością indywidualną i może zmniejszać się wraz z wiekiem. Wyznacza indywidualną wartość referencyjną dla intensywności treningów, która jest wykorzystywana do obliczania domyśnych stref tętna i w wielu funkcjach Polar Smart Coaching. Oparta na wieku wartość HRmax to przybliżona wartość szacunkowa maksymalnego tętna i jest używana jako domyślna w większości komputerów treningowych Polar. Najmocniej bezawaryjną i najbezpieczniejszą metodą określania wartości HRmax jest pomiar w wysiłkowym teście laboratoryjnym.
 • Strefy tętna - Ta funkcja pozwala w prosty sposób dopasowywać i pilnować intensywność treningu. Korzystając ze stref tętna, można również ćwiczyć według stosownych programów opartych na pomiarze tętna. Domyślne strefy są oparte na wartości HRmax danej osoby. Przeróżne poziomy intensywności treningu przynoszą różne korzyści, na przykład niska intensywność polepsza podstawową wydolność tlenową, a obfita — solidność w trakcie ciężkich ćwiczeń oraz maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu. Domyślnie istnieje pięć stref tętna wydzielonych na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax): wyjątkowo niskie (50–60% HRmax); niskie (60–70% HRmax); umiarkowane (70–80% HRmax); wysokie (80–90% HRmax); maksymalne (90–100% HRmax). Ograniczenia stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Strefy prędkości/tempa - pozwalają w prosty sposób wybrać i kontrolować intensywność treningu w oparciu o informacje dotyczące szybkości i tempa. Strefy prędkości/tempa pomagają różnicować intensywność treningu dla optymalnych efektów. Na szybkość/tempo wpływać będzie na nachylenie terenu, które przeważnie zmniejsza tempo,podciąga tętno i intensywność ćwiczenia. Strefy szybkości/tempa działają tak jak strefy tętna, choćby jeśli szybkość/tempo reagują na zmianę natychmiast, a osiągnięcie nowego poziomu intensywności w przypadku tętna typowo wymaga pewnego czasu. Przystępnych jest pięć stref - można używać domyślnych, ale zalecamy zdefiniowanie własnych. Oprócz tego na podstawie stref można wytwarzać plany treningowe i uzyskiwać wskazówki podczas ćwiczeń. Strefy prędkości/tempa są dostępne podczas biegania, jazdy rowerem, wiosłowania i pływania kajakiem. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • ZoneLock - utrzymuje odpowiednią intensywność treningu. Przy użyciu funkcji ZoneLock można określić i zablokować wybraną strefę treningową w trakcie ćwiczeń. Jeśli osiągniesz wartości spoza wstępnie ustawionych stref tętna, prędkości, tempa albo mocy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.
 • ZonePointer - ruchomy symbol na ekranie strefy komputera treningowego ukazuje, czy znajdujesz się we wstępnie zdefiniowanej lub żądanej strefie docelowej. Funkcja ta pomaga osiągnąć żądaną intensywność/tempo/prędkość.
 • Polar Fitness Test - mierzy Twoją wydolność tlenową w spoczynku w zaledwie pięć minut. Wynik — Polar OwnIndex — określa maksymalne przyswajanie tlenu (VO2max) i na jakim poziomie wydolności tlenowej znajdujesz się w porównaniu z ludźmi w tym samym wieku i tej samej płci. Test jest oparte na tętnie spoczynkowym, zmienności tętna, płci, wieku, wzroście, wadze i ocenie poziomu długofalowej aktywności fizycznej użytkownika. Wartość Fitness Test można porównać do powżechnych norm, przeciętnych wartości dla ludzi tej samej płci i w tym samym wieku. Polar Fitness Test może motywować do rozpoczęcia, kontynuowania lub zintensyfikowania treningu. Konieczne będą tylko komputer treningowy i nadajnik na klatkę piersiową. Aby móc śledzić postępy, test zawsze należy przeprowadzać w tych samych warunkach, co oznacza tę samą porę dnia i spokojne otoczenie oraz po dniu lekkiego treningu lub odpoczynku.
 • Running Index jest obliczany po każdym biegu. Opiera się na połączeniu wartości HRmax i HRrest i wartości tętna, prędkości i wysokości (funkcja dostępna w modelu Polar V800) w trakcie każdego treningu. Otrzymasz szacunkowe dane o wydolności biegowej (maksymalna wydolność tlenowa podczas biegu jako teoretyczna wartość VO2max w ml/min/kg). Wyższy wynik oznacza, że Twoja kondycja krążeniowo-oddechowa/tlenowa jest udoskonalona. Running Index pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wytrenowania, który jest sumą wydolności tlenowej i biegowej. Wzrost wartości wskaźnika oznacza, że bieganie w określonym tempie wymaga mniejszego wysiłku albo iż Twoje tempo jest większe przy danym poziomie wysiłku. Na wskaźnik Running Index mogą wpływać czynniki tymczasowe, takie jak warunki pogodowe, wysoka temperatura albo stres. Z tego względu zalecamy monitorowanie trendów długoterminowych, a nie dziennych fluktuacji. W serwisie Polar Flow można wyświetlić średnią długoterminową i szacowane czasy ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu.
 • Inteligentny licznik kalorii - oblicza liczbę spalonych kalorii na podstawie jednostkowych informacji użytkownika: wagi, wzrostu, wieku, płci, wartości HRmax, tętna spoczynkowego, VO2max i intensywności treningów. Oparte na pomiarze tętna obliczenia kalorii są użytkowane, gdy mierzona jest praca serca. Dzięki temu wydatek energetyczny jest nad wyraz precyzyjnie określany także dla jazdy rowerem czy podnoszenia ciężarów. Obliczanie liczby spalonych kalorii na podstawie aktywności jest używane w komputerach treningowych i monitorach aktywności, gdy wartości tętna są niedostępne. W trakcie danego ćwiczenia pokazywany jest bieżący wydatek energii (w kilokaloriach — kcal), a po jego zakończeniu — pełna ilość kilokalorii spalonych podczas treningu. Oprócz tego można kontrolować całkowitą liczba kalorii spalonych w ciągu dnia.
 • Rezultat treningu - pomaga zrozumieć wpływ każdego treningu na Twoje zdrowie i kondycję. Oprócz tego gwarantuje motywujące informacje zwrotne natychmiast po zakończeniu treningu. Dzięki funkcji Rezultat treningu można bardziej zróżnicować trening, zmieniając jego intensywność i czas trwania. Rezultat treningu jest oparte na jego intensywności i czasie trwania. Zależy od tego, ile czasu tranujesz w każdej strefie intensywności i ile spalasz w niej kalorii. Po każdym treningu wyświetlane jest niedługie podsumowanie, a szczegółowe dane można sprawdzić na komputerze treningowym, aplikacji albo serwisie internetowym Polar Flow. Obciążenie treningowe - przedstawia, jak ciężki był Twój trening. Pomaga także porównać obciążenie dla różnych treningów. Możesz na przykład porównać obciążenie wynikające z długiej sesji kolarskiej o niskiej intensywności z krótkim, ale intensywnym biegiem.
 • Obciążenie treningowe jest oparte na intensywności i czasie trwania treningu. Intensywność treningu jest mierzona przede wszystkim na podstawie tętna. Na obliczenia wpływają w dodatku dane osobowe, takie jak wiek, płeć, waga, wartość VO2max i historia treningów. Do obliczeń używane są tlenowe i beztlenowe wartości progowe. Na dodatek brany jest pod uwagę typ sportu uprawianego w trakcie danego treningu, co poprawia precyzję obliczeń. Funkcja dostępna w serwisie Polar Flow. Stan regeneracji - pomaga znaleźć równowagę między treningiem, a odpoczynkiem, a także szacuje, jakie obciążenie treningowe toleruje dany użytkownik. Monitoruje łączne obciążenie — czyli intensywność, liczba i częstotliwość treningów i codzienną aktywność mierzoną poprzez zegarek Polar.
 • Stan regeneracji uwzględnia informacje o treningach oraz określa bieżący i przyszły poziom fizycznego zmęczenia. Zbyt dużo treningów w stosunku do czasu odpoczynku może doprowadzić do przetrenowania i ograniczyć wydolność. Z drugiej strony zbyt mało treningu w danym czasie uniemożliwi wykorzystanie pełnego potencjału. Monitorując stan regeneracji, możesz planować trening i unikać przetrenowania albo zbyt drobnej ilości treningów. Dostępne są cztery stopnie stanu regeneracji: niedotrenowanie, równowaga, zmęczenie, przemęczenie. Stan regeneracji można sprawdzać w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Powrót do punktu startowego - funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu (w prostej linii) oraz wskaże odległość od niego.
 • Dystans (w km) można ustawić i odczytać na kilka sposobów. Dystans treningu informuje o odległości przebytej podczas treningu. Dystans okrążenia zawiadamia o długości jednego okrążenia.
 • Wysokość n.p.m., suma wzniesień albo spadków terenu - zezwala na określanie bieżącej wysokości n.p.m. I związanych z nią parametrów. Wysokość n.p.m. I suma wzniesień i spadków terenu wyświetlane są w metrach. Informacje są mierzone przy użyciu systemu GPS.
 • Profile sportowe - ta funkcja zezwala na dobór dyscypliny adekwatnej do planowanego treningu spośród wielu przystępnych pozycji w serwisie Polar Flow oraz generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny.
 • Ekrany treningowe konfigurowane poprzez użytkownika - możesz integrować do swych potrzeb. Służą do tego ustawienia profili sportowych w serwisie Polar Flow.
 • wbudowany czujnik GPS gwarantuje dokładny pomiar szybkości i dystansu w trakcie uprawiania sportów na świeżym powietrzu oraz zezwala na wyświetlenie trasy na mapie w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow po zakończeniu treningu.
 • A-GPS - Funkcja zagwarantuje prędkie połączenie z satelitami GPS. Informacje A-GPS informują urządzenie treningowe o przewidywanej pozycji satelitów GPS, co zezwala na bardzo szybką recepcję sygnału także w warunkach, w których jego odbiór jest utrudniony. Plik danych A-GPS na Twoim komputerze treningowym jest aktualny poprzez maksymalnie 13 dni. By zapewnić szybsze połączenie z satelitami, należy regularnie synchronizować komputer treningowy z aplikacją Polar Flow lub oprogramowaniem FlowSync.
 • Tryb oszczędzania energii GPS - umożliwia wydłużenie czasu pracy akumulatora pulsometru w trakcie długich treningów przez zmianę interwału zapisu GPS z 1 sekundy na 30 albo 60 sekund. Zwiększony interwał zapisu zezwala na rejestrowanie danych poprzez dłuższy czas, w trakcie gdy krótszy — rejestrowanie bardziej szczegółowych danych.
 • Szacunkowy czas ukończenia - na podstawie bieżącej prędkości i wstępnie ustawionej docelowej odległości.
 • szybkość/tempo - swoją szybkość możesz obserwować na ekranie urządzenia w trakcie treningu i później w serwisie Flow. Biegacze w głównej mierze używają tempo (min/km) zamiast prędkości (km/h). Możesz także ustawić cel treningu na podstawie swych stref prędkości/tempa. Możesz dodatkowo sprawdzać aktualne, średnie i maksymalne wartości szybkości/tempa.
 • Cele treningowe w serwisie Polar Flow możesz kreować cele treningowe i zapisywać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione, celem ich użycia w dowolnym czasie. Cele możesz synchronizować z urządzeniem treningowym. Możesz wyznaczać cele poszczególnych faz treningu ze wskazówkami dotyczącymi tętna albo prędkości/tempa, aby zaplanować trening interwałowy, albo również dodawać proste cele treningowe, np. „spal 700 kcal na rowerze” czy „biegaj przez 30 minut”. Urządzenie będzie Ci podpowiadać, jakie czynności masz kolejno do wykonania. Oprócz tego pojawi się na nim powiadomienie, kiedy zwolnić lub przyspieszyć, co pomoże Ci osiągnąć zaplanowane cele. Po treningu możesz przeanalizować swój wynik i porównać z celem w serwisie Polar Flow.
 • Historia treningów - zawiera ostatnie pliki treningowe. Objętość pamięci i ilość przechowywanych plików treningowych różni się w zależności od komputera treningowego, a także typu i ilości informacji w plikach (np. Tętno, współrzędne GPS). Pojemność pamięci zależy również od wybranego języka.
 • Dziennik treningowy - przystępne przeglądanie wcześniejszych treningów i ćwiczeń, a także dopiero planowanych - cztery tygodnie w przód i wstecz. Wyświetlane są plany treningów, indywidualne wyniki i rezultaty testów. W serwisie internetowym Polar Flow można wyświetlać informacje w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.
 • Timer interwałów - ta funkcja pomaga w treningach interwałowych, ponieważ oznajmia, kiedy zmienić intensywność z mniejszej na większą i odwrotnie. W oparciu o dystans albo czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnego treningu interwałowego i powtarzać tyle razy, ile chcesz.
 • Okrążenia ręczne - zezwala na ręczne zapisywanie okrążeń w dowolnym czasie.
 • Okrążenia automatyczne - ustaw samoczynne zapisywanie okrążeń w serwisie internetowym Polar Flow na podstawie określonego czasu albo dystansu. Najlepsze wyniki - funkcja umożliwiająca monitorowanie swych najkorzystniejszych wyników, na przykład związanych ze spalonymi kaloriami, prędkością/tempem w trakcie ćwiczeń i powiadamia po treningu o pobiciu własnego rekordu.
 • Autostop/start - po włączeniu funkcji Autostop/start komputer treningowy automatycznie początkuje/kończy rejestrowanie po ruszeniu/zatrzymaniu się w trakcie treningu.
 • Stoper

Funkcje po sparowaniu z sensorem biegowym Bluetooth® Smart (nie w zestawie)

 • Kadencja - mierzy kadencję biegu, obliczając, ile kroków robisz w ciągu minuty. Czujka mierzy bieżące, średnie i maksymalne wartości kadencji. Kadencję można sprawdzić na bezpośrednio na zegarku w trakcie biegu oraz po jego zakończeniu w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow. Kadencja może być mierzona jako łączna liczba wykonanych kroków/liczba kroków jednej stopy wytworzonych w ciągu minuty. W przypadku produktów Polar, kadencja mierzona jest jako liczba dotknięć stopą podłoża. Jeśli chcesz poznać łączną liczbę kroków wyprodukowanych w ciągu minuty, pomnóż wartość kadencji wyznaczoną poprzez urządzenie Polar poprzez dwa.
 • Dystans - mierzy dystans treningu i podaje wartości pokonanych okrążeń i całkowitej przebytej odległości. Dystans można sprawdzać na komputerze treningowym w trakcie jazdy, a także po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • Średnia długość kroku - zapewnia dokładne i wydajnie działające pomiary długości przeciętnego kroku umożliwiające poprawienie techniki i wydajności biegowej. Średnią długość kroku można sprawdzać na komputerze treningowym w trakcie treningu oraz po jego zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • prędkość/tempo - mierzy prędkość/tempo bezprzewodowo i skrupulatnie mierzy aktualne, przeciętne i maksymalne wartości w trakcie jazdy. Prędkość/tempo można sprawdzać na komputerze treningowym w trakcie ćwiczeń i po ich zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Przesyłanie informacji Współpracuje z komputerami PC z systemem Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym Współpracuje z systemem Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 albo nowszym Współpracuje z serwisem internetowym Polar Flow Współpracuje z aplikacją Polar Flow na urządzenia przenośne za pośrednictwem technologii Bluetooth Smart.

Eksport danych pozwala na ręczne wyeksportowanie informacji treningowych do zewnętrznych aplikacji i serwisów przy użyciu plików TCX, GPX albo CSV. Pliki można również skompresować w celu przyspieszenia pobierania. Można na przykład wyeksportować określoną trasę - do formatu GPX albo trening zawierający widoczne informacje, takie jak trasa, tętno, spalone kalorie i kadencja — do formatu TCX.

Kompatybilność z rozwiązaniami innych firm - nieskomplikowane łączenie komputera treningowego Polar z serwisami innych firm. Szczegółowe informacje o treningu i codziennej aktywności są automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, które wybierzesz. Aktualnie można złączyć się na przykład z serwisami Strava, TrainingPeaks, Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal i MapMyFitness.

POLAR FLOW

 • Dziennik - przystępne monitorowanie treningu, aktywności i postępów w serwisie internetowym Polar Flow. Dane można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Informacje rejestrowane w Dzienniku obejmują na przykład zakończone i planowane treningi, wyniki testów i dzienną aktywność.
 • Analiza wskaźnika Running Index - obserwuj, jak ulepsza się wydajność Twojego biegu. W oparciu o długoterminowe wyniki, analiza wskaźnika Running Index zezwala na oszacowanie czasu ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu albo maratonu.
 • Podgląd mapy - zezwala na wyświetlenie trasy treningowej w widoku mapy w serwisie internetowym Polar Flow, gdy stosowany jest GPS. Mapa pozwala na bardziej szczegółową analizę danych treningowych.
 • Odtwórz trening - buduje film z prezentacją poprzednich tras treningowych i najważniejszych składników treningu. Film jest przystępny w serwisie internetowym Polar Flow i można go udostępnić przyjaciołom i znajomym ze społeczności Polar Flow. Pozwala na wyświetlanie i analizowanie treningów publicznych udostępnionych poprzez innych użytkowników. W tym celu należy przeglądać mapę w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Kanał społecznościowy - zostań częścią społeczności treningowej Polar i poznaj inne osoby trenujące z produktami Polar. Możesz udostępniać własne osiągnięcia, podsumowania czy aktywności albo śledzić i komentować materiały udostępnione przez inne osoby. Natychmiastowa analiza aktywności i treningu - zagwarantuje natychmiastowe, wizualne podsumowanie wybranego treningu lub aktywności w aplikacji Polar Flow.
 • informacje dot. Aktywności można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Zaawansowana analiza aktywności i treningu - proste analizowanie każdego szczegółu treningu i aktywności fizycznej w długim okresie w serwisie internetowym Flow. Oprócz tego można pogłębić wiedzę związaną z analizami treningów, na przykład porównując tętno z prędkością, wyświetlając szczegółowe informacje o okrążeniu lub badając własną wydolność w odniesieniu do przebytej trasy. Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz ponadto otrzymywać funkcjonalne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć cel związany z aktywnością, a także wyświetlać okresy braku aktywności.
 • Planowanie treningów - stwórz szczegółowe cele treningowe w serwisie internetowym Polar Flow. Możesz zapisać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione do użytku w późniejszym terminie i synchronizować z komputerem treningowym.
 • Monitorowanie postępów - ta funkcja gwarantuje funkcjonalne narzędzie monitorowania własnego rozwoju, które umożliwia generowanie podsumowań i wykresów na podstawie informacji z dłuższego okresu czasu. Możesz wybrać sport, który ma zostać uwzględniony w podsumowaniach tygodniowym, miesięcznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy można wybrać równocześnie okres, jak i dyscyplinę sportową.

Reklama

KategoriePokaż całą mapę kategorii 

Muzyka Filmy Fotografia i optyka Komputery Książki Sprzęt RTV Sprzęt AGD Gry i konsole Inne Telefony i akcesoria Motoryzacja Zdrowie Moda i styl Sport i hobby Delikatesy Dla dzieci Prezenty Kosmetyki Erotyka Biznes Dom i ogród Narzędzia

Cechy

Przedziały cenowe rozwiń 

0,01 - 114,60zł 114,61 - 229,50zł 229,51 - 345,32zł 345,33 - 463,23zł 463,24 - 584,90zł 584,91 - 713,13zł 713,14 - 855,07zł 855,10 - 1 015,55zł 1 015,56 - 1 204,64zł 1 204,65 - 1 431,34zł 1 431,40 - 1 711,85zł 1 711,87 - 2 054,31zł 2 054,37 - 2 498,33zł 2 498,41 - 3 117,61zł 3 117,67 - 4 049,81zł 4 049,99 - 5 541,30zł 5 541,35 - 7 958,69zł 7 959,00 - 12 055,23zł 12 057,69 - 23 496,50zł 23 497,31 - 537 126 530,00zł