Nikon D750

Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750
Rozdzielczość 24 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6016 x 4016 px
Czułość 100-12800
Procesor obrazu Expeed 4
Samowyzwalacz 2 s
Zdjęcia seryjne 6.5 kl/s
Nośnik danych karta MicroSD
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750 Nikon D750
Ocena produktu
 
Podziel się    

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

Realizuj swoje wizje dzięki szybkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest możliwe, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki fachowej technice przetwarzania obrazu i konkretnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX zagwarantuje wyjątkową jakość fotografii, istotnie przy wysokich czułościach ISO, w przypadku których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, fotografie seryjne z szybkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem umożliwiają niczym nieskrępowaną ekspresję. Zastosowany interfejs Wi-Fi upraszcza natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia szczegółów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca proponuje obfity zakres intensywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki temu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

wyśmienita czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraźne i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można powiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

fachowy autofokus
Dzięki zachowaniu czułości nawet przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej poprzez markę Nikon aparat D750 może z wyjątkową skrupulatnością ustawiać ostrość na obiekcie choćby przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj fotografie i filmy z wyjątkowych punktów widzenia. Wyświetlacz można przechylać na boki, a także odchylać do 90º w górę albo 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Teraz możesz przesyłać rewelacyjne fotografie pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne gratisowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™ i Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi producenta Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie momentalnie poruszających się obiektów z niezrównaną rozciągliwością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z szybkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z prędkością 50/60 kl./s (postępowie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 i sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu umożliwia zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
wyraźnie powiększa ogólną wydajność aparatu i pozwala na uzyskanie genialnych fotografii. Zapewnia świetne odwzorowanie obrazu i jakość fotografii w szerokim zakresie czułości ISO, a także pozwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia podczas fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie transparentność pozwala precyzyjnie określić poziom detalowości. Ustawienia można widocznie dopasowywać w trakcie fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując zróżnicowane opcje dotyczące filmów i fotografii w specjalnym menu.

Monitor z regulacją barw: zezwala na ustawienie balansu odcieni i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty warstwą przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zagwarantuje sprężystą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym procesu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić choćby 1230 fotografii i zarejestrować do 55 minut materiału video².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

funkcjonalna lustrzanka pełnoklatkowa

nadzwyczajna ergonomia i lekki, monolityczny korpus aparatu gwarantują swobodę realizowania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Potężnie wyprofilowany uchwyt sprawia, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości oraz gwarantuje wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia.

wytrzymały i trwały

broniony przez mocne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a mocna, monolityczna kompozycja powoduje, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

piękna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Dynamiczny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 albo 51 pól ostrości, a autofokus działa nawet przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i zwiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i większym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

wybór pola AF z grupy
lepsze wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co udoskonala możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kompilacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
dedykowana do filmowania w różnorodnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy mistrzowskiej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 zezwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 50 kl./s (progresywnie) i 60 kl./s (postępowie) w formatach FX i DX ze stanowczo obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań odcieni. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI i jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem podczas filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być użytkowana, począwszy od ISO 200. Opracowana przez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są precyzyjnie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania poprawiają jakość nagrań audio i oferują większą ogólną sprężystość. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio skrupulatną, niezależną regulację poziomów dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala na dobór zakresu dźwięku (spory/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy wbudowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia wytworzone w trakcie jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja fotografii poklatkowych w aparacie
pozwala tworzyć filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Wystarczy wykorzystać trybu fotografowania z interwalometrem, aby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji zdjęć poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych oraz oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
wyśmienita zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość użytkowania programów tematycznych w mocnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym kolor selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do fotografii i do filmów. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego energiczność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można zastosować dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki genialnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają kryteria każdej dziedziny fotografii. Aparat jest również zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) producenta Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do profesjonalnego sterowania bezprzewodowego i transmisji fotografii ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu powiększenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można zastosować bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy zastosować opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe parametry wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- rozszerzenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe parametry

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli kompletna

24.93 Mpix

Pozostałe właściwości matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe cechy obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z wykorzystaniem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo obszerniejszym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 albo pokaźniejszym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 lub 72 fotografie bądź kalendarz), zwiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wyznaczonie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, informacje pozycji i samoczynne obracanie fotografii.

Zasilanie

Akumulator asygnowany

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , automatyczny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

liczba pikseli wydajna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

automatyczne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , automatyczny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

rodzaj kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , fotografie seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w pakiecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub przewodem zasilającym z wtyczką optymalnyą dla kraju albo regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- kabel USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- kabel zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 producenta Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi typu AA

Gwarancja

12

Obiektyw w pakiecie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Reklama

KategoriePokaż całą mapę kategorii 

Muzyka Filmy Fotografia i optyka Komputery Książki Sprzęt RTV Sprzęt AGD Gry i konsole Inne Telefony i akcesoria Motoryzacja Zdrowie Moda i styl Sport i hobby Delikatesy Dla dzieci Prezenty Kosmetyki Erotyka Biznes Dom i ogród Narzędzia

Cechy

Przedziały cenowe rozwiń 

0,01 - 114,60zł 114,61 - 229,50zł 229,51 - 345,32zł 345,33 - 463,23zł 463,24 - 584,90zł 584,91 - 713,13zł 713,14 - 855,07zł 855,10 - 1 015,55zł 1 015,56 - 1 204,64zł 1 204,65 - 1 431,34zł 1 431,40 - 1 711,85zł 1 711,87 - 2 054,31zł 2 054,37 - 2 498,33zł 2 498,41 - 3 117,61zł 3 117,67 - 4 049,81zł 4 049,99 - 5 541,30zł 5 541,35 - 7 958,69zł 7 959,00 - 12 055,23zł 12 057,69 - 23 496,50zł 23 497,31 - 537 126 530,00zł