Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V
Rozdzielczość 20.1 Mpx
Zoom optyczny 2 x
Zoom cyfrowy 11 x
Przekątna ekranu 3.0 "
Nagrywanie filmów 3840 x 2160 (4K Ultra HD)
Nośnik danych karta SD, karta microSD
Balans bieli auto, zachmurzenie, cień, światło dzienne, żarówka
Czułość 800, 125
Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V Sony Cyber-Shot DSC-RX100 V
Ocena produktu
 
Podziel się    

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

Sony RX100 Mark V

Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* zachowuje zasobność szczegółów
pokaźny obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24–70 mm F1,8–2,8 zezwala na szerokokątne fotografowanie już z 24 mm. Maksymalna przysłona F2,8 w trybie teleobiektywu pozwala na fotografowanie bez efektów drgań aparatu i rozmyć ruchomych obiektów i realizowanie zdjęć (np. Portretowych) z efektownym efektem bokeh tła. Warstwa ZEISS® T* osłabiająca efekty zjawy i odblaski.
Matryca CMOS Exmor RS®
Nowo opracowana matryca CMOS typu 1,0 o o sprawnej rozdzielczości 20,1 MP z pamięcią DRAM zezwala na nagrywanie w bardzo zwolnionym tempie z szybkością 960 kl./s. Niwelująca zniekształcenia migawka o czasie otwarcia do 1/32 000 s działa zbyt momentalnie dla ludzkiego oka. Co więcej, 315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej umożliwia wyjątkowo precyzyjne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów.
Procesor BIONZ X™: ulepszony wygląd szczegółów i faktur
Jako urządzenie odpowiedzialne za konwersję światła uchwyconego przez matrycę w obrazy cyfrowe, procesor obrazu BIONZ X jest tak samo ważny w modelu RX100 V co obiektyw i matryca. Szybkie działanie procesora BIONZ X pozwala aparatowi rejestrować fotografie i filmy z zachowaniem naturalnych szczegółów i bogatych gradacji tonalnych, a także niewielką ilością zakłóceń.
Gęsto rozmieszczone 315 punktów AF
Najszersze pokrycie punktów AF (315) z detekcją fazy płaszczyzny ogniskowej — około 65% całego obszaru obrazu nowo opracowanej matrycy. Powoduje to, że obszar AF jest na tyle obfity i gęsty,prędko rejestrować nieduże i ekspresowo poruszające się obiekty, a których na ogół trudno jest ustawić ostrość.
Autofokus w zaledwie 0,05 s
wykorzystany po raz pierwszy w aparacie z serii RX100 prędki, hybrydowy łączy w sobie niesamowicie szybki mechanizm AF z detekcją fazy oraz nieszablonową precyzję autofokusa z detekcją kontrastu. Ustawia on ostrość na obiekcie z zaledwie 0,05 sekundy, dzięki czemu pozwala precyzyjnie śledzić i rejestrować obiekty w najważniejszych ulotnych chwilach.
Serie fotografii z szybkością do 24 kl./s i płynnym śledzeniem
Model RX100 V może wykonywać prędkie fotografie seryjne ze śledzeniem AF/AE o rozdzielczości powyżej 20 MP i z szybkością do 24 kl./s. Co więcej, aparat redukuje niedoświetlenie cieni w elektronicznym wizjerze i ekranie LCD, co umożliwia płynniejsze śledzenie poruszających się obiektów, a także łatwiejsze rejestrowanie ulotnych chwil.
Ciche nagrywanie w delikatnych sytuacjach
Dźwięk migawki aparatu można wyciszyć, wybierając następujące ustawienia: rodzaj migawki: elektroniczna; Sygnał audio: wyłączony. Tym sposobem możesz w ciszy nagrywać oraz rejestrować wrażliwe na dźwięk obiekty, nawet w trybie zdjęć seryjnych.
Tryb AF-A automatycznie przełącza tryb ustawiania ostrości
W trybie AF-A aparat automatycznie przełącza się między trybem AF-S (pojedynczy AF: blokuje ostrość po wciśnięciu do połowy spustu migawki) a AF-C (ciągły AF: utrzymuje ostrość na obiekcie po wciśnięciu do połowy spustu migawki) zgodnie z takimi zmianami jak nagłe ruchy obiektu albo zmiana jasności w rejestrowanym kadrze.
Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka z czasem otwarcia 1/32 000 s
Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka o czasie otwarcia do 1/32 000 s minimalizuje występowanie zniekształceń związanych ze zjawiskiem określanym jako rolling shutter. Niesłychanie krótki czas otwarcia migawki pozwala na robienie zdjęć z efektem rozmycia tła dzięki sporemu otworowi przysłony — nawet w nad wyraz jasnym otoczeniu aż do 19 EV.
świetne filmy 4K
w trakcie rejestrowania filmów 4K (rozdzielczość QFHD: 3840 × 2160) z odczytem wszelkich pikseli bez łączenia ich w grupy aparat zawiera około 1,7x więcej danych niż jest to wymagane. Ten efekt nadpróbkowania generuje obrazy o wspaniałej rozdzielczości z ograniczonymi efektami mory i postrzępionych krawędzi.
seria RX100 zostaje wzbogacona o prędki, hybrydowy system AF do filmów
szybki, hybrydowy system AF gwarantuje ostre i wyraźne obrazy w trakcie rejestrowania filmów w jakości 4K. Jest to realne dzięki mechanizmowi AF w płaszczyźnie ogniskowej opartemu na detekcji fazy, który pozwala na skrupulatne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów.
Przechwytywanie fotografii pozwala na uzyskiwanie z filmów wyraźnych fotografii
Funkcja przechwytywania zdjęć pozwala wybrać jeden moment z odtwarzanego filmu 4K, i zapisać go w formie nad wyraz szczegółowego zdjęcia o rozdzielczości ponad 8 megapikseli. Podobnie, z nagranego filmu Full HD można uzyskać zdjęcie o rozdzielczości 2 megapikseli.
choćby podwójny czas trwania nagrań w wyjątkowo zwolnionym tempie z szybkością 960 kl.s
Wybierając tryb HFR przy pomocy pokrętła trybu pracy, można z łatwością kreować filmy w zwolnionym tempie i uwieczniać energiczne wydarzenia z skrupulatnością do tysięcznych sekundy. Do wyboru są następujące liczby klatek na sekundę: 960/1000, 480/500 lub 240/250 (NTSC/PAL), w zależności od szybkości ruchomego obiektu. Jakość obrazu jest zbliżona do Full HD w przypadku 240/250 kl./s i HD w przypadku 480/500 kl./s w trybie priorytetu jakości. Tryb wyzwalania wstecznego zezwala na zarejestrowanie od 4 do 6 sekund wydarzeń mających miejsce przed naciśnięciem przycisku filmowania, dzięki temu można nagrać decydujący moment.
Jasny wizjer XGA OLED Tru-Finder™ wyświetla to, co Ci potrzeba
Wysoka rozdzielczość wysuwanego elektronicznego wizjera Tru-Finder™ będąca odpowiednikiem 2 359 000 punktów, jasna elektroluminescencja i wysoki kontrast sprawdzają się idealnie do podglądu kadrów i dostosowywania ustawień aparatu. Soczewki okularu wizjera pozostały pokryte powłoką ZEISS® T* w celu zredukowania niepożądanych odbić światła i zapewnienia perfekcyjnej widoczności w całym obszarze wizjera.
Pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania
Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do profesjonalnej, ręcznej regulacji ustawień, np. Nastawiania czasu otwarcia migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia.
Odchylany o 180° ekran LCD: sprężystość przy komponowaniu ujęć
Odchylany ekran o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości ułatwia komponowanie obrazu w sytuacji autoportretów i rejestracji obrazu znad głowy lub z poziomu podłoża. Można go wykorzystać w przypadku rejestracji obrazu z górnej lub dolnej perspektywy i tworzyć świetne, twórcze kompilacje.
dostosowanie działania przycisku zagwarantuje twórczy komfort
W dostosowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomaga na dodatek przycisk o programowanej funkcji (C), do którego można przypisać jedną z ponad 40 przystępnych funkcji. Przypisując użytkowaną funkcję lub wybrane ustawienie do przycisku, można ułatwić ich powodowanie w trakcie pracy. Dzięki temu dostęp do wybranych funkcji można uzyskać jednym palcem, co gwarantuje szybszą, bardziej instynktowną obsługę aparatu.
Dzięki szerokiemu zakresowi czułości ISO można fotografować praktycznie wszędzie
Czułość do ISO 12800 zagwarantuje znaczniejsze obrazy przy szczególnie słabym oświetleniu. Tryb Auto ISO może samoczynnie określać najmocniej optymalne ustawienia lub użytkownik może ustawić czułość ręcznie, choćby do ISO 80. Aparat zezwala na także ustawienie dolnej granicy czasu otwarcia migawki w ustawieniach trybu Auto ISO.
Opcja Dual Rec — fotografowanie w trakcie nagrywania filmu
Aparat zezwala na fotografowanie z rozdzielczością 17 MP w trakcie nagrywania filmu. Aparat pozwala robić fotografie w nieprzeciętnie wysokiej jakości, nawet podczas nagrywania filmu. Funkcja automatycznego zapisu w dwóch trybach (Dual Rec) powoduje, iż aparat samoczynnie wykonuje zdjęcia podczas nagrywania filmu. Wybierz częstotliwość funkcji automatycznego zapisu w dwóch trybach spośród następujących ustawień: pokaźna, typowa i nieduża.
Regulacja jasności
Na przykład funkcję rozjaśniania obrazu można przypisać do programowalnego przycisku, co ułatwi dostęp do niej w trakcie fotografowania rozgwieżdżonego nieba lub innych, ciemnych scen.
Funkcja MF Assist i wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów umożliwiają bardziej precyzyjną regulację ostrości
Funkcje te umożliwiają optymalizację ostrości według jednostkowych potrzeb. Asystent ręcznej regulacji ostrości powiększa docelowy obszar, umożliwiając jeszcze staranniejsze dobranie ustawień, w trakcie gdy wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów zaznacza najostrzejszy obszar wybranym kolorem, dzięki czemu można stwierdzić, czy potrzebna jest dalsza optymalizacja ustawień.
Śledzenie ostrości w trybie AF zezwala na zastosowanie wszystkich możliwości zdjęciowych
Aby włączyć śledzenie ostrości, wystarczy do połowy nacisnąć spust migawki. Tryb ten automatycznie dopasowuje wymiar ramki AF do rozmiaru obiektu, ulepszając produktywność śledzenia i umożliwiając wykorzystanie każdej okazji na zrobienie fotografie.
Funkcja Eye AF w trybie AF-C
Funkcja Eye AF jest dzisiaj dostępna w trybie AF-C tego aparatu. Oznacza to samoczynne nastawienie ostrości (albo choćby śledzenie ostrości) na oko obiektu w miarę poruszania się twarzy, co sprawia powiększenie swobody w zakresie kadrowania ujęcia.
Do wyboru format XAVC S lub AVCHD
Format XAVC S, rozwiązanie dla poważnych filmowców, zapewnia niską kompresję, wysoką jakość filmów i drobny poziom zakłóceń, nawet w scenach pełnych ruchu. Dostępny jest również format AVCHD ułatwiający edycję i udostępnianie. Aparat wykorzystuje kodek obsługujący nagrywanie filmów 4K z maks. Przepływnością 100 Mb/s i pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD.
najróżniejsze funkcje filmowania profesjonalną obsługę
dużo funkcji nagrywania filmów, w tym profile obrazu (określające charakter nagrania przez zmianę podstawowych parametrów, np. Efektów chromogenicznych i regulację przejścia tonalnego), krzywa gamma S-Log2 (zwiększająca zakres aktywny nagrania w celu zredukowania możliwości wystąpienia efektów prześwietlonego tła lub tzw. „black crush"), TC/UB, sterowanie zapisem, nagrywanie filmu w dwóch formatach itp.
Ustawianie nazwy pliku
Aparat pozwala zmienić pierwsze trzy znaki „DSC" (ustawione domyślnie) każdej nazwy pliku na trzy dowolne znaki. Usprawnia to zarządzanie plikami i jest niezwykle przydatne w trakcie pracy z wieloma aparatami i rożnymi zleceniami.
Sterowanie / udostępnianie jednym dotknięciem
Dzięki sterowaniu jednym dotknięciem smartfon lub tablet działa jako wizjer lub pilot. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia/filmy do pamięci urządzenia. Starczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile™ na urządzeniu z systemem Android i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi®, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, żeby je zjednoczyć. Zgodność z kodami QR umożliwia łączenie się ze smartfonami nieobsługującymi łączności NFC.
Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps™
Serwis z aplikacjami Sony do pobrania pozwala na dodawanie funkcji i opcji do aparatu. Znajdują się w nim aplikacje do obróbki zdjęć i filmów, dzięki którym możesz z łatwością zrealizować swoją twórczą wizję, i niemało innych, np. Umożliwiających wykorzystywanie smartfonu do zdalnego sterowania aparatem.
Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie, który odwzorowuje odcienie i szczegóły z niezwykła precyzją. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dobrania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z szybkością i niedługim czasem reakcji. Uwaga: Wszelkie pytania na temat korzystania z programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym dodatkowo pytania dotyczące praktycznej kompatybilności tego programu, prosimy kierować do firmy Phase One.
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
artykuł jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Reklama

KategoriePokaż całą mapę kategorii 

Muzyka Filmy Fotografia i optyka Komputery Książki Sprzęt RTV Sprzęt AGD Gry i konsole Inne Telefony i akcesoria Motoryzacja Zdrowie Moda i styl Sport i hobby Delikatesy Dla dzieci Prezenty Kosmetyki Erotyka Biznes Dom i ogród Narzędzia

Cechy

Przedziały cenowe rozwiń 

0,01 - 114,60zł 114,61 - 229,50zł 229,51 - 345,32zł 345,33 - 463,23zł 463,24 - 584,90zł 584,91 - 713,13zł 713,14 - 855,07zł 855,10 - 1 015,55zł 1 015,56 - 1 204,64zł 1 204,65 - 1 431,34zł 1 431,40 - 1 711,85zł 1 711,87 - 2 054,31zł 2 054,37 - 2 498,33zł 2 498,41 - 3 117,61zł 3 117,67 - 4 049,81zł 4 049,99 - 5 541,30zł 5 541,35 - 7 958,69zł 7 959,00 - 12 055,23zł 12 057,69 - 23 496,50zł 23 497,31 - 537 126 530,00zł