Panasonic Lumix DMC-GX800

Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800
Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800 Panasonic Lumix DMC-GX800
Ocena produktu
 
Podziel się    

Pełny opis produktu

Wybrane oferty

Opis produktu

Panasonic demonstruje LUMIX GX800: szykowny i stylowy aparat z progresywnymi technologiami selfie i zdjęć w trybie panoramicznym

Cyfrowy jednoobiektywowy bezlusterkowy (DSLM) aparat proponujący możliwość robienia fotografii i nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Wiesbaden, Niemcy (4 stycznia 2017 roku) – Panasonic wprowadza dzisiaj na rynek kompaktowy bezlusterkowy aparat dla fanów selfie, który oferuje najwyższą efektywność. Oto LUMIX GX800 gwarantujący znakomitą jakość obrazu osobom, które pragną uchwycić przepiękne scenerie i unikatowe momenty. Wyekwipowany w innowacyjne rozwiązania technologiczne aparat LUMIX GX800 ma obracany tylny wyświetlacz i całą gamę opcji, takich jak nowo zintegrowane funkcje rejestracji zdjęć i obrazów wideo w rozdzielczości 4K. A to wszystko w wysmakowanej, stylowej i kompaktowej obudowie.

Trzycalowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1040 tys. Punktów można obrócić choćby o 180 stopni. Po wykonaniu obrotu aparat samoczynnie przechodzi w tryb zdjęć autoportretowych. W trybie autoportretowym przystępny jest szereg funkcji pomocnych w pracy ze zdjęciami rodzaju selfie, w tym nowo dodany tryb robienia selfie w rozdzielczości 4K. Dzięki funkcjom upiększania portrety mogą być jeszcze bardziej interesujące. Funkcja Beauty Retouch, którą można zastosować po zrobieniu zdjęcia, zezwala na retusz estetyczny/wizażowy bezpośrednio w aparacie[1]. W dodatku użytkownicy mogą wyostrzyć albo rozmyć tło, w zależności od potrzeb, dzięki nowej funkcji kontroli tła – Background Control. W trybie autoportretowym można robić fotografie panoramiczne.

16-megapikselowa matryca Digital Live MOS bez dolnoprzepustowego filtra i nowy procesor obrazu Venus Engine umożliwiają uzyskanie wyrazistych obrazów o wysokiej rozdzielczości, co widać po genialnym kontraście w najdrobniejszych detalach. Wrażenie robi także odwzorowanie barw i maksymalna czułość ISO 25 600.

Aparat LUMIX GX800 rejestruje płynne, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością sekwencje wideo w rozdzielczości QFHD 4K (rozdzielczość 3840 x 2160) przy albo 24p w MP4*3. Dzięki technice 4K użytkownicy aparatu mogą radować się zdjęciami w rozdzielczości 4K i szeregiem funkcji pochodnych, takich jak Focus Stacking, Post Focus i Light Composition.

Ci, który chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z funkcji Creative Control (kreatywnej kontroli), Creative Panorama (kreatywnej panoramy) i Photo Style (stylów fotografii) włącznie z trybem fotografii monochromatycznych (L.Monochrome). Tryb inteligentnej automatyki (Intelligent Auto) i przewodnik po kombinacji scen (Scene Guide) powodują, iż z obsługą LUMIX GX800 poradzą sobie choćby ci, którzy wcześniej nie używali cyfrowych aparatów z wymiennymi obiektywami. Aparat ma zintegrowaną łączność z siecią Wi-Fi®, co zapewnia obszerniejszą rozciągliwość podczas fotografowania i pozwala na natychmiastowe udostępnienie fotografie dzięki prostej obsłudze.

Aparat LUMIX GX800 jest dostępny w obudowach w kolorze metalicznym, czarnym, pomarańczowym i czarnym podpalanym. Jego wyszukany wygląd posiada się w kanonie stylistyki aparatów.

Zrób oszałamiający autoportret dzięki obsłudze selfie w rozdzielczości 4K i w trybie panoramicznym
Nowy aparat LUMIX GX800 pozostał tak zaprojektowany i opracowany, żeby robienie selfie było jeszcze większą radością. Korzystając z przewagi, którą daje technika 4K, aparat wychwyci najkorzystniejszy moment na zrobienie fotografie – kiedy wszyscy się uśmiechają przy robieniu grupowego selfie albo gdy w tle coś się porusza, na przykład przejeżdża pociąg.

Funkcje upiększania umożliwiają robienie bardziej atrakcyjnych portretów dzięki efektom Soft Skin (przygładzonej skóry), Defocusing (rozmycia) czy Slimming (wyszczuplenia). Po wykonaniu zdjęcia można wykorzystać w aparacie funkcję Beauty Retouch polegającą na retuszowaniu estetycznym lub wizażowym[1]. Nieważne, czy użytkownik robi fotografie w trakcie podróży czy podczas robiącej obfite wrażenie imprezy – tryb kontroli tła (Background Control) powoduje, że może wybrać, czy tło zdjęcia będzie ostre czy rozmyte rodzaju selfie można ponadto robić w trybie panoramicznym. Jest to rozwiązanie rewelacyjne dla grupowych selfie, a także dla autoportretów z dynamiczną scenerią w tle.

Tryb autoportretu włącza się automatycznie po obróceniu ekranu. Selfie można robić bez konieczności trzymania aparatu. Dzięki temu użytkownicy LUMIX GX800 posiadają wolne ręce, a tym samym większą swobodę i ekspresję w pozowaniu.
W aparacie GX800 funkcje Face Shutter i Buddy Shutter (wykrywania jednej lub dwóch twarzy) są dostępne przy wyzwalaniu migawki. Migawka uruchamia się z chwilą, gdy użytkownik pomacha ręką przed twarzą albo gdy w kadrze znajdą się dwie twarze.

Uchwyć każdą ulotną chwilę – wiodące technologie 4K i zachwycające wyniki
Aparat LUMIX GX800 może nagrywać płynne, cechujące się wysoką rozdzielczością 4K filmy. Mimo tak wysokiej sprawności jest nad wyraz energooszczędny i ma kompaktowe rozmiary.

Dzięki zastosowaniu technologii 4K użytkownik może robić fotografie w tej rozdzielczości z prędkością 30 kl./s, zatrzymując w kadrze ulotne chwile. Najlepsze ujęcie, które pozostało zarejestrowane i zapisane w pliku z fotografiami seryjnymi w rozdzielczości 4K, można zapisać jako zdjęcie. W FOTO 4K dostępne są trzy tryby, których można wykorzystać w zależności od sytuacji: 4K seryjne (tryb Burst), 4K Burst (Start/Stop) i 4K (Pre-burst). Wszystkie pozwalają użytkownikowi na zapis fotografii w wysokiej rozdzielczości równoważnej 8 megapikselom. Jest to jakość wystarczająco dobra do druku w formacie A3. Istnieje możliwość zapisu do 150 klatek w ciągu 5 sekund następujących po wybranej klatce.

Aparat LUMIX GX800 wyekwipowano także w funkcję Post Focus, która pozwala na wybranie obszaru do wyostrzenia choćby po wykonaniu zdjęcia. Jest to pomocne na przykład podczas robienia zdjęć makro, które wymagają starannego ustawienia ostrości, albo fotografowania aktywnej scenerii, gdzie wyostrzony obiekt ulega zmianom. Tę funkcję opracowano, łącząc nad wyraz prędki i precyzyjny system DFD (Depth From Defocus), technikę autofokusu i technologię 4K.

Wysoka jakość obrazu z realistycznymi szczegółami i imponującą reprodukcją barw
Aparat LUMIX GX800 zezwala na robienie żywych, realistycznych zdjęć z nieprzeciętną rozdzielczością, wysokim kontrastem i nieprzeciętną reprodukcją kolorów. Dzięki usunięciu filtra dolnoprzepustowego podwyższono wynikową rozdzielczości. Procesor obrazu Venus Engine odtwarza żywe, naturalne barwy – na przykład czystego nieba – rozdzielając odcień, nasycenie i jasność, a następnie dokładnie regulując każdy z tych parametrów oddzielnie. Połączenie matrycy Digital Live MOS i procesora obrazu Venus Engine gwarantuje uzyskanie istotnych realistycznych obrazów z niedużym szumem, choćby jeśli fotografie robione są w słabych warunkach oświetleniowych.

Autofokus oparty na detekcji kontrastu z technologią DFD (Depth From Defocus) sprawia, że aparat jest szybki i dokładny. Jest to możliwe dzięki zamianie sygnałów cyfrowych pomiędzy aparatem a obiektywem, który pracuje przy maksymalnym ustawieniu 240 kl./s*1. Pozwala to na niezwłoczne (ok. 0,07 s.) automatyczne ustawienie autofokusu*2.

Szereg innych fascynujących funkcji

Tryb iA+ (Intelligent Auto) do zdjęć i sekwencji wideo
Początkującym użytkownikom tryb iA (Intelligent Auto) daje możliwość robienia spektakularnych fotografii dzięki różnorodnym funkcjom wspomagającym takim, jak śledzenie poprzez autofokus, inteligentny dobór sceny, rozpoznawanie twarzy, inteligentna kontrola ISO i rozpoznawanie jedzenia.
Przewodnik po scenach
Funkcja przewodnika po scenach (Scene Guide) [1]oferuje 21 przykładowych zdjęć zrobionych przez fachowych fotografów. Użytkownik wybiera scenę najistotniej zbliżoną do sytuacji, którą chce uwiecznić, a aparat samoczynnie ustawia stosowne parametry.
Kreatywna kontrola
W aparacie LUMIX GX800 dostępny jest szereg funkcji fotografii artystycznej, dzięki któremu fotografia cyfrowa staje się zabawą. Ten modny tryb kontroli kreatywnej obejmuje ogółem 22 filtry.
Film poklatkowy
Aparat rozpoczyna samoczynnie zapisywać fotografie według sekwencji z ustalonym interwałem czasowym po wcześniejszym ustawieniu momentu rozpoczęcia nagrywania, interwału i liczby fotografii.
Funkcja Snap Movie
pozwala na nagranie niedługiego filmu (2/4/6/8 sekund) i stworzenie pokazu ruchomych fotografii. W tej funkcji można stopniowo zmieniać ostrość albo dodawać efekt wyciemniania/rozjaśniania (koloru, czerni, bieli).

¹ Wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Oprogramowanie sprzętowe zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.
² Wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Oprogramowanie sprzętowe zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.
³ Rejestracja wideo w trybie Scene Guide w pewnych momentach może być niemożliwa.

Reklama

KategoriePokaż całą mapę kategorii 

Muzyka Filmy Fotografia i optyka Komputery Książki Sprzęt RTV Sprzęt AGD Gry i konsole Inne Telefony i akcesoria Motoryzacja Zdrowie Moda i styl Sport i hobby Delikatesy Dla dzieci Prezenty Kosmetyki Erotyka Biznes Dom i ogród Narzędzia

Cechy

Przedziały cenowe rozwiń 

0,01 - 114,60zł 114,61 - 229,50zł 229,51 - 345,32zł 345,33 - 463,23zł 463,24 - 584,90zł 584,91 - 713,13zł 713,14 - 855,07zł 855,10 - 1 015,55zł 1 015,56 - 1 204,64zł 1 204,65 - 1 431,34zł 1 431,40 - 1 711,85zł 1 711,87 - 2 054,31zł 2 054,37 - 2 498,33zł 2 498,41 - 3 117,61zł 3 117,67 - 4 049,81zł 4 049,99 - 5 541,30zł 5 541,35 - 7 958,69zł 7 959,00 - 12 055,23zł 12 057,69 - 23 496,50zł 23 497,31 - 537 126 530,00zł